Zwycięztwo Sokół Marcinkowice z KS Oława

W sobotę 5 listopada nasz najstarszy zespół Młodzik rywalizował w 11 kolejce TLM z zespołem KS Oława. Przeciwnicy przyjechali na mecz zawodnikami z rocznika 2005. Nasz zespół podbudowany wysokim zwycięstwem nad Żurawiną w poprzedniej kolejce chciał kontynuować zwycięską passę.

Początek spotkania był wyrównany. Sokół stwarzał sobie sytuacje głównie po grze w ataku pozycyjnym, goście groźnie kontrowali. Po jednej z takich kontr skończyli akcję strzałem do pustej bramki i w 8 minucie było 0:1. Nie zdemotywowało to jednak naszych zawodników, a wręcz przeciwnie ruszyli do coraz odważniejszych ataków. W 18 minucie prostopadłe podanie Maćka Jurczaka skończył w sytuacji sam na sam Krzysztof Sidelnik. Do końca połowy zepchnęliśmy przeciwnika do defensywy, czego efektem były bramki Kuby Schaba i "bomba" z lewej nogi Konrada Wajncetela. Druga część spotkania przebiegała pod kontrolą naszego zespołu za co brawa należą się także linii obrony, która skutecznie zatrzymywała kontrataki gości z Oławy. W drugiej części meczu zwieńczyliśmy naszą grę jeszcze trzema bramkami: drugiej Krzysia, Szymka Czerniawskiego z dystansu oraz Wiktorii Bugajna po świetnej zespołowej akcji.

Cieszy zwycięstwo i wreszcie lepsza skuteczność z którą mieliśmy problemy w poprzednich kolejkach. Na uwagę zasługuje ofensywna gra bocznych obrońców Kuby Schaba, Mikiego i Wiktorii, którą trenujemy w ostatnim czasie na treningach.

Kolejne spotkanie w sobotę 12 listopada u siebie z Foto-Higiena Błyskawica Gać.

Wyniki od 1 kolejki TLM:

1. Sokół - Feniks Strzelin 2:2

2. Energetyk Siechnice - Sokół 3:1

3. Sokół - Czarni Kondratowice 2:3

4. Świteź Wiązów - Sokół 5:1

5. Sokół - Rapid Domaniów 0:0

6. Polonia Miłoszyce - Sokół 1:3

7. Sokół - Olimpiakos Żerniki Wroc. 1:5

8. Lider Borów - Sokół 4:1

9. Sokół - KS Żurawina 6:1

10. Sokół - KS Oława 6:1

W linku krótkie opisy pozostałych spotkań od 3 kolejki.

PK