Rozpoczęcie sezonu Młodzików

W sobotę o godzinie 13 nastąpiła inauguracja sezonu w Terenowej Lidze Młodzików. Nasz zespół rywalizował z Feniksem Strzelin. Dla większości naszych zawodników był to debiut w kategorii Młodzik. Należy nadmienić, że o sile drużyny decydują w dużej mierze zawodnicy z rocznika 2006, którzy mogą grać jeszcze w kategorii Orlik.

Samo spotkanie obfitowało w sporą liczbę sytuacji bramkowych i mogło sie podobać. Pomimo przewagi naszego zespołu, kilku sytuacji sam na sam i strzałów z dystansu Maćka Jurczaka i Szymona Czerniawskiego na prowadzenie wyszli goście i wynikiem 0:1 zeszliśmy na przerwę. Tuż po zmianie stron rzut wolny na bramkę zamienił po bardzo ładnym strzale Oliwier Madej. Chłopcy grali konsekwentnie, dużo rozgrywali piłkę, wygrywali pojedynki jeden na jeden. Pomimo ambitnej gry jedna z kontr zespołu gości kończy się bramką i na kwadrans przed końcem przegrywaliśmy 1:2. Stracona bramka podziałała jak płachta na byka. Chłopcy czuli, że wynik nie jest sprawiedliwy i ruszyli na przeciwników. Kompletnie ich zdominowali, co rusz ostrzeliwując bramkę. W 52 minucie na indywidualną akcję zdecydował się Kamil Skrzyszowski. Przyjął piłkę na połowie boiska następnie przedryblował pięciu przeciwników i zakończył akcję pewnym strzałem. Bez cienia przesady padła bramka z kategorii "stadiony świata". Do końca spotkania pomimo kilku naszych sytuacji wynik nie uległ zmianie.

Zdecydowanie spotkanie możemy ocenić na plus. Zawodnicy realizowali taktyczne założenia, a z uwagi na wielkość boiska są one wyjątkowo istotne. Utrzymywali się przy piłce, pokazywali się na pozycje, dużo grali do przodu, asekurowali się w defensywie. Oczywiście kilka aspektów jest jeszcze do poprawy nad czym będziemy pracowali na treningach w najbliższym tygodniu. Kolejne spotkanie w sobotę w Siechnicach z Energetykiem.