II miejsce Sokoła w Żernikach!

W niedzielę 9.10.16 r. zawodnicy Sokoła Marcinkowice wzięli udział w turnieju organizowanym przez Olypiakos Żerniki Wrocławskie. W zawodach uczestniczyło 8 drużyn podzielonych na dwie grupy.

Pierwszy mecz graliśmy z Champions Wrocław mimo fatalnej pogody rozpoczęliśmy bardzo dobrze i po dwóch strzałach Filipa Górskiego prowadziliśmy 2-0. W tym momencie w Naszych szeregach nastąpił lekkie rozluźnienie i w 10 min. było 2-2. Strata bramek podziałała na zespół mobilizująco i w końcówce strzeliliśmy dwa gole i wygraliśmy 4-2 (Filip x3, Michał N. x1).

Kolejny mecz graliśmy z drużyną gospodarzy Olipiakos Żr., który wygraliśmy 7-0 (Alex x3,  Michał x2, Filip x2).

Ostatni mecz w grupie wygraliśmy 4-3 po bramkach Michała Nowogrodzkiego i Alexa.

Zwycięstwo w grupie dało nam awans do półfinałów gdzie czekała na Nas drużyna AP Duda.

Kolejny raz udany początek i Filip strzela na 1-0. Kolejny minuty były bardzo wyrównane, piłka szybko przenosiła się z jednej strony na drugą. Niestety w 11 min. straciliśmy bramkę na 1-1 i musieliśmy do końca walczyć o zwycięstwo. Udało się, w końcówce spotkania Filip Górski zabrał piłkę bramkarzowi i usta;ił wynik na 2-1. Graliśmy w finale.

Finał graliśmy z PKS Łany. Kolejny raz dobry początek i po podane Filipa bramkę strzelił Michał Nowogrodzki. Kolejne minuty to dobra gra Łan, które kontrolowały mecz. Ostatecznie spotkanie  zakończyło się wynikiem 4-2 dla Łan. W końcówce bramkę z wolnego strzelił Alex.

Warto dodać, że najlepszym zawodnikiem turnieju został Filip Górski. Gratulacje!!!