Energetyk Siechnice - Sokół Marcinkowice

W dniu wczorajszym drugą kolejkę w Lidze Terenowej rozgrywał zespół Młodzika. Rywalem był zaprzyjaźniony zespół Energetyka Siechnice. Spodziewaliśmy się, że będzie to trudne spotkanie gdyż zespół z Siechnic po rozegraniu całego poprzedniego sezonu ligowego jest na pewno bardziej doświadczony.

Spotkanie była dla nas o tyle trudniejsze, że z uwagi na spore i istotne straty kadrowe mieliśmy do dyspozycji jedynie trzy zmiany w tym dwóch bramkarzy. Pierwsza połowa meczu była wyrównana. Zespół rywali starał się utrzymać przy piłce, nasz plan był podobny i klarownych sytuacji było jak na lekarstwo, ponieważ obydwa zespoły były dobrze zorganizowane w defensywie. Jednak po dobrej akcji Kamila Skrzyszowskiego i Krzysztofa Sidelnika niefortunną interwencję zaliczył obrońca Energetyka i prowadziliśmy 1:0. Gospodarze starali się wyrównać, my kontrolowaliśmy sytuację jednak do czasu gdy jeden z zawodników przedarł sie skrzydłem, dograł do środka i było 1:1. Druga połowa nadal była wyrównana jednak po naszych zawodnikach widać było spore zmęczenie. Silniejsi fizycznie przeciwnicy zaczęli przeważać czego efektem była druga bramka. Nasi zawodnicy nie złożyli broni i zaczęli ambitnie gonić wynik. Stworzyli kilka sytuacji, niestety po jednej z kontr i dobitce po strzale z rzutu wolnego straciliśmy trzecią bramkę.

Oczywiście nie jest przyjemnie zejść z boiska pokonanym, jednak zawodnikom należą się wielkie słowa uznania. Pomimo niesprzyjających tego dnia okoliczności (wąska kadra, wysoka temperatura, przewaga fizyczna rywali) rozegrali wyrównane spotkanie z poukładanym i silnym zespołem z Siechnic. Stworzyliśmy swoje sytuacje ale dziś skuteczniejsi byli przeciwnicy. Energetykowi gratulujemy, a my od poniedziałku zabieramy się dalej do pracy i realizujemy swoje założenia.

Skład: Jacek Wichot, Adam Dobiesz, Kacper Walczak, Kamil Skrzyszowski (C), Jakub Schab, Emil Pankiewicz, Maciej Kuświk, Maciej Jurczak, Szymon Czerniawski, Jakub Jakobsze, Krzysztof Sidelnik, Hubert Kordeusz.

Na stronie marcinkowicesokol.futbolowo.pl relacja ze zremisowanego 2:2 spotkania pierwszej kolejki z Feniksem Strzelin.