Victory Cup - Kobierzyce

Dnia 25.06 w podwrocławskich Kobierzycach odbyła się kolejna edycja turnieju Victory Cup dla rocznika 2009. W zawodach biorą udział wiodące kluby piłkarskie w regionie, jak i w kraju. Wśród tegorocznych uczestników byli m.in. Zagłębie Lubin, Śląsk Wrocław, Arkonia Szczecin czy Olympic Wrocław.

Jednym z uczestników zawodów była drużyna stworzona przez najbardziej uzdolnionych zawodników powiatu oławskiego, w której wystąpili reprezentanci AP Champions Oława oraz Sokoła Marcinkowice.

Zawody odbywały się w formule grupowej, nastepnie drużyny w zależności od zajętego miejsca kwalifikowały się do grupy złotej (grającej o miejsca 1-8) oraz srebrnej (miejsca 9-17).

Drogą losowania nasi zawodnicy zostali przydzieleni do grupy z Zagłębiem Lubin, Polonią Trzebnica, Słowikiem Olkusz oraz Akademią Wratislavia Wrocław. Po bardzo dobrej grze zanotowaliśmy w tej fazie komplet wygranych - 2:1 z Zagłębiem Lubin, 2:1 z Polonią Trzebnica, 5-0 ze Słowikiem Olkusz oraz 3:1 z Wratislavią, co dało nam awans do grupy złotej z 1 miejsca!

Po dłuższej przerwie obiadowej nasi zawodnicy przystąpili do gry z najlepszymi zespołami tych zawodów. W grupie przyszło im zmierzyć się z Akademią Piłkarską Pyskowice, Akademią Piłki Nożnej Sobótka oraz AP Śląsk Wrocław. Po dwóch wygranych wysoko meczach niestety w decydującym spotkaniu ulegamy Śląskowi i pozostaje nam walka o 3 lokatę w turnieju z Olympic Wrocław (zespół ten zajął 2 miejsce w równolegle grającej grupie złotej II.) Spotkanie to było bardzo emocjonujące, jednak to nasi rywale rzutem na taśmę zwyciężyli 5-4 i to oni cieszyli się z miejsca na podium.

Nam na osłodę pozostała radość z wysokiego 4 miejsca, i tytuł najlepszego zawodnika całego turnieju dla jednego z naszych piłkarzy. Gratulacje dla zawodników za świetny występ i znakomite reprezentowanie naszego powiatu w rywalizacji z wiodącymi drużynami dziecięcymi w Polsce.

Trenerzy: Karol Fedunik i Łukasz Wróbel