Turniej w Oławie - Żak (2007,2008)

W niedzielę 8.05.2016 odbył się turnie DZPN w Oławie. W zawodach wzięło udział 15 zespołów przydzielonych do trzech grup. Nasz zespół rozgrywał swoje spotkania w grupie B:

Sokół Marcinkowice vs Czarni Jelcz – Laskowice – 4:5 (Leon x3, Antek)

Sokół Marcinkowice vs Burza Bystrzyca – 8:0 (Leon x3, Michał x3, Antek x2)

Sokół Marcinkowice vs PKS Łany – 5:4 (Michał x3, Leon, Antek)

Sokół Marcinkowice vs UKS II Jelcz – Laskowice – 3:4 (Leon, Michał, Adi)

Pierwszy mecz rozegraliśmy z Czrnymi JL. Spotkanie było niezwykle wyrównane. Na minutę przed końcem udało nam się doprowadzić do remisu. Niestety w samej końcówce straciliśmy kolejną bramkę.

W drugim meczu mierzyliśmy się z zespołem Burzy Bystrzyca. Z przebiegu całego spotkania piłkarsko byliśmy lepsi i zasłużenie wygraliśmy.

Trzeci mecz graliśmy z PKS Łany. Spotkanie rozpoczęliśmy nieco zamroczeni i przegrywaliśmy 2:0. Wynik zadziałał na nas mobilizująco i w końcówce spotkania Michał Nowogrodzki strzelił barmke na 5:4. Cały zespół pokazał duży charakter.

Ostatni mecz to znowu zacięte widowisko z zespołem z Jelcza Laskowic tym razem UKS strzelił bramkę w końcówce i wygrał 3:4.

Podsumowując w turnieju zagraliśmy bardzo ambitnie, w każdym spotkaniu walcząc o każdy centymetr boiska. Mam nadzieję, ze wielu chłopców uwierzy we własne możliwości i będzie grała z pełnym zaangażowaniem od pierwszej do ostatniej minuty.

Skład: Borys Białasik, Artur, Antek, Leon, Dawid Ptok, Adrian Wójcik, Michał Nowogrodzki, Jędrek Szachowski