Turniej w Krzeszowicach - rocznik 2005

Dnia 10 kwietnia zespół Orlik wziął udział w kolejnym turnieju z cyklu Euro Talent w Brzegu rocznika 2005. W turnieju udział wzięło 5 zespołów, grano systemem każdy z każdym po 15 minut.

Pierwsze spotkanie rozgrywaliśmy z zespołem Football Academy Olszanka. Mecz toczył się pod nasze dyktando. Raz po raz ostrzeliwaliśmy bramkę rywala ale bardzo nieskutecznie. Mimo to gola po silnym uderzeniu z dystansu zdobył Emil i gdy wydawało się, że mecz zakończy się naszym minimalnym zwycięstwem popełniliśmy błąd w ostatniej akcji meczu przy wybiciu piłki od bramki. Niewykorzystane sytuację się więc mszczą. 1:1.

Kolejny mecz z MKS Wołczyn wyglądał podobnie choć przewaga nie była aż tak wyraźna i zremisowaliśmy 0:0. Na uwagę zasługuję skuteczna gra w defensywie.

Trzecie spotkanie z gospodarzami wydawało się, że graliśmy koncertowo. Do 10 minuty prowadziliśmy 3:1 po bramkach aktywnych Kaspara i dwóch Kamila, stwarzaliśmy kolejne sytuacje. Do głosu doszli jednak przeciwnicy i dwa razy w zamieszaniu podbramkowym skierowali piłkę do bramki. Do końca meczu obstrzeliwali naszą bramkę ale wytrzymaliśmy. 3:3.

Ostatni mecz rozgrywany był z faworytami ze Skarbimierza. Cały mecz wynik pozostawał sprawą otwartą. Przeciwnicy kilkukrotnie przerywali nasze obiecujące akcje zdecydowanymi faulami, zmuszeni do interwencji byli też kilka razy nasi bramkarze. W końcówce rywale wyszli jednak na jednobramkowe prowadzenie, którego pomimo kilku okazji (m.in. minimalnie chybiony rzut wolny Nikodema) nie potrafiliśmy odrobić. Bramki Kaspara i Kamila dały nam ostatecznie wynik 2:3.

Turniej stojący na dobrym poziomie skończyliśmy z trzema remisami i porażką. Chłopcy jednak ciężko pracowali na odniesienie zwycięstwa co trzeba zaznaczyć. Sporo sytuacji lub zdobytych bramek poprzedzonych było składnymi akcjami, dlatego jeśli kontynuować będziemy systematyczną prace na treningach, razem z lepsza grą przyjdą i wyniki. Poprawie musi jednak ulec na pewno ścisłe krycie w defensywie i dokładniejsze wykończenie akcji.

Na wyróżnienie zasługuje Jacek, który kilkukrotnie dobrze interweniował w trudnych sytuacjach oraz coraz lepiej i odważniej grał wysoko oraz dyrygował obroną. Z zawodników pola należy wyróżnić skutecznych Kamila i Kaspara oraz Maćka, który jako środkowy dobrze wspierał zarówno defensywę jak i ofensywę.

Wyniki:

Sokół - FA Olszanka 1:1

Sokół - MKS Wołczyn 0:0

Sokół - Eurotalent Brzeg 3:3

Sokół - UKS Junior Skarbimierz 2:3

Skład: Jacek Wichot, Adam Dobiesz, Kamil Skrzyszowski (kapitan, 3 bramki), Emil Pankiewicz (1 bramka), Maciek Kuświk, Miki Gorzkowski, Maciek Jurczak, Kaspar Zajęcki, Szymon Czerniawski, Nikodem Paprzycki.