Podsumowanie turnieju CCC Cup

Relacja z turnieju międzynarodowego w Legnicy i Lubinie – Sokół Marcinkowice

Drużyna Sokoła Marcinkowice z rocznika 2009 jako jedyna z powiatu oławskiego została zaproszona na topowy trzy dniowy turniej rozgrywany na boiskach Akademii w Lubinie i Legnicy. W turnieju udział wzięły m.in. drużyny Benfiki Lizbona oraz Dynama Zagrzeb czyli topowe Akademie piłkarskie w Europie jeśli chodzi o szkolenie młodych talentów.

Turniej był podzielony na cztery grupy po sześć drużyn w każdej. Mecze rozgrywane były w systemie każdy z każdym w czasie 2x20 min. Pierwszego dnia drużyna Sokoła Marcinkowice rozegrała dwa spotkania z Miedzią Legnica w którym zremisowała 1:1 oraz z GKS Tychy gdzie wygrała 7:5. W drugim dniu zmierzyła się ze Śląskiem Wrocław, przegrana 5:2, z Konfeksem Legnica wygrana 6:4 oraz na koniec z bardzo mocnym zespołem Korony Kielce, przegrana 11:0. Ostatecznie w grupie drużyna Sokoła Marcinkowice zajęła dobre trzecie miejsce.

Trzeci dzień stał pod znaków rozgrywek finałowych, w Lubinie. W meczu ćwierćfinałowym na przeszkodzie stanęła Lublinianka Lublin, która wygrała 4:2 i pozbawiła nadziei młode „Sokoły” na awans do finałów.

Reasumując turniej był ciekawym doświadczeniem, dzięki któremu mogli porównać swoje umiejętności na tle kolegów z innych miast. Gratulacje dla zawodników za fantastyczną grę od pierwszej do ostatniej minuty oraz cudowne bramki.

Skład: Filip Styś, Hubert Leszczyński, Adam Wójcik, Szymon Kędzior, Karol Toporek, Adrian Słocki, Alex Dereń, Sebastian Balawender, Jędrek Marciszewski, Łukasz Zatorski.

Trenerzy: Karol Fedunik, Igor Janiuk